شنبه , اردیبهشت ۲۹ ۱۴۰۳
خانه / آزمایشگاه کالیبراسیون / کالیبراسیون فلومتر
کالیبراسیون فلومتری

کالیبراسیون فلومتر

کالیبراسیون فلومترReviewed by Admin on Jan 20Rating: ۵.۰کالیبراسیون فلومتر آزمایشگاه کالیبراسیون فلومتر مایع، آزمایشگاه کالیبراسیون فلومتر گازانواع دبی مایعات و گاز، ترانسمیتر دبی مایعات و گاز و ترانسمیتر دبی سنج مایعات در داخل آزمایشگاه کالیبراسیون فلومتر شرکت سکا و در سایت مشتری توسط کارشناسان مجرب و آموزش دیده اندازه گیری و کالیبره  می گردد.

آشنایی با آزمایشگاه کالیبراسیون فلومتر  آزمایشگاه کالیبراسیون سکا – شرکت کالیبراسیون سازه کارآزما

در آزمایشگاه کالیبراسیون فلومتر بر اساس دامنه کاری گواهینامه تایید صلاحیت و استانداردهای ملی و بین المللی کالیبراسیون دبی مایعات و گاز، کالیبراسیون ترانسمیتر دبی مایعات و گاز و کالیبراسیون ترانسمیتر دبی سنج مایعات در داخل شرکت و در سایت مشتری توسط کارشناسان مجرب و آموزش دیده اندازه گیری و کالیبره  می گردد.

ترانسمیتر در حیطه ابزار دقیق به تجهیزی اطلاق میشود که یکی از پارامترهای فیزیکی نظیر فشار ، دما ، فلو یا جریان سیال ، رطوبت ، سرعت ، سطخ یا ارتفاع مواد داخل مخزن ، وزن ، و … را به سیگنالی استاندارد نظیر ۴ تا ۲۰ میلی آمپر یا صفر تا ده ولت تبدیل و قابلیت ارسال سیگنال را به صورت دو سیمه یا پاور لوپ داشته باشد.

در پروسه ها و سیستمهای صنعتی از این ابزار دقیق زیاد استفاده می شود . برای مثال در یک کوره برای کنترل دما پس از اندازه گیری توسط ترموکوپل یا پی تی صد نیاز به ارسال این اطلاعات دمایی به اطاق کنترل یا به کنترلر دما است که این وظیفه به عهدۀ ترانسمیتر دما است . در پروسه های کنترل فشار ، ارتفاع ماده درون مخزن ، رطوبت و و…نیز با انواع ترانسمیتر ارسال سیگنال جهت کنترل و مانیتورینگ به عمل می آید.

کالیبراسیون فلومتر

انواع کالیبراسیون Transmitter عبارتند از:

FT  کالیبراسیون لوترانسميتر flow Transmitter
PT  کالیبراسیون ترانسميتر فشار Pressure Transmitter
TT کالیبراسیون ترانسميتر دما Tempreture Transmitter
LT  کالیبراسیون ترانسميتر سطح Level Transmitter

ترانسميترها يا نئوماتيك هستند يا الكترونيك كه ما در مورد ترانسميترهای الكترونيكی توضيح خواهيم داد. ترانسميترهای الكترونيك بسيار دقيق هستند اين ترانسميترها از قسمتهای مختلفی تشكيل شده اند كه عبارتند از:

كپسول: كه در زير آن روغن پر شده است و فشار به آن وارد می شود.

مموری: كه پردازش اطلاعات ورودی به ترانسميتر و خروجی از ترانسميتر را انجام می دهد.و كيت مربوط به Power modul indicator modul , sensor module,electronic module

ترانسميتر : وسيله ای است كه از آن برای اندازه گيری يك متغير و تبديل و ارسال آن استفاده می شود. از ترانسميرها برای اندازه گيری های مختلفی استفاده شده است كه شامل TT, LT , PT , FT می باشد.

PT   كه فشار يك نقطه مشخص را به ما نشان مي دهد.
FT  كه فلو عبوری از لاين را به ما نشان می دهد.
PDT كه اختلاف فشار دو نقطه را به ما نشان مي دهد.
LT ها دستگاههايي هستند كه بوسيله آن مي‌توان سطح مواد رادر داخل مخازن اندازه‌گيري كرد.

کالیبراسیون فلومتر مایع و کالیبراسیون فلومتر گاز در  آزمایشگاه کالیبراسیون سکا – شرکت کالیبراسیون سازه کارآزما واحد فلومتری انجام می شود.

همچنین ببینید

کالیبراسیون شیمی

کالیبراسیون شیمی و حجم

کالیبراسیون شیمی و حجمReviewed by Admin on Jan 20Rating: ۵.۰کالیبراسیون شیمی و حجم کالیبراسیون الکل …

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.