یکشنبه , خرداد ۲۷ ۱۴۰۳
خانه / آزمایشگاه کالیبراسیون / کالیبراسیون نیرو
کالیبراسیون نیرو

کالیبراسیون نیرو

کالیبراسیون نیروReviewed by Admin on Jan 20Rating: ۵.۰کالیبراسیون نیرو کالیبراسیون لودسل کالیبراسیون ماشین آزمون مواد کالیبراسیون اکستنسیومتر کالیبراسیون نیروسنج کششی کالیبراسیون نیروسنج فشاری کالیبراسیون لودسل ها کالیبراسیون ماشین آزمون مواد و دستگاه اندازه گیری سرعت و جابجایی کالیبراسیون اکستنسیومتر کالیبراسیون نیروکالیبراسیون نیروسنج کششی کالیبراسیون نیروسنج فشاری کالیبراسیون لودسل ها کالیبراسیون ماشین آزمون مواد و دستگاه اندازه گیری سرعت و جابجایی کالیبراسیون اکستنسیومتر کالیبراسیون نیرو شرکت کالیبراسیون

آشنایی با آزمایشگاه کالیبراسیون نیرو آزمایشگاه کالیبراسیون سکا – شرکت کالیبراسیون سازه کار آزما

در  آزمایشگاه کالیبراسیون نیرو بر اساس دامنه کاری گواهینامه تایید صلاحیت و استانداردهای ملی و بین المللی کالیبراسیون نیروسنج کششی و کالیبراسیون نیروسنج فشاری، کالیبراسیون لودسل، کالیبراسیون ماشین آزمون مواد و دستگاه اندازه گیری سرعت و جابجایی و کالیبراسیون اکستنسیومتر در داخل شرکت و در سایت مشتری توسط کارشناسان مجرب و آموزش دیده کالیبره می گردد.

دربیشتر اوقات لازم است در مراکز صنعتی و کارگاه ها نیروهایی که بر یک جسم وارد میشود را اندازه بگیریم. مثلا برای کنترل پایداری یک پل که هر روز هزاران هزار اتومبیل از روی آن میگذرند باید میزان نیروهای که بر آن وارد می شوند را حساب کنیم.برای اندازه گیری نیروهای وارد بر یک جسم از مبدل هایی استفاده می شودکه نیروسنج نام دارند. با اندازه گیری میزان کرنش براساس تغییر طول میله و با توجه به ضریب الاستیسیته می توان نیروی وارد شده بر جسم را محاسبه کرد. برای اندازه گیری میزان کرنش بوجود آمده در جسم از کرنش سنج استفاده می شود که جزو حسگرهای مقاومتی می باشد. کرنش سنج ها برای اندازه گیری نیرو ،فشار ،گشتاور و وزن به کار می روند. کرنش سنج های مقاومتی لایه های نازکی از سیم های مقاومتی می باشند که بر روی اجزای یک ماشین یا سازه بوسیله ی چسب های مخصوصی نصب میشوند. در اثر نیروی وارد شده به کرنش سنج، طول سیم های مقاومتی افزایش(بر اثر کشش) یا کاهش (بر اثر فشردگی)میابد.ضخامت سیم ها در اثر فشار یا کشش تغییر میکند. در کرنش سنج ها یک رابطه خطی بین نیروی اعمالی و تغییر مقاومت وجود دارد.

کالیبراسیون نیرو:

معمولا نیرو سنج های امروزی شامل ۴ کرنش سنج می باشد که در یک مدار تمام پل قرار میگیرد که شامل انواع لودسل زیر می باشد:

لود سل های تک پایه

ویژگی های لود سل های تک پایه:

ظرفیت ها:۳و ۵و ۶و ۸ …و ۴۰ و ۵۰ ….۵۰۰ کیلوگرم
جنس: آلیاژ آلومینیوم
حداکثر ابعاد صفخه بارگذاری: کلاس دقت
کاربردهای کود سل های تک پایه:

ترازوی تک پایه
ترازوی صنعتی برای محیط های خطرناک
ترازوی پزشکی
ترازوی چاپ برچسب
ترازوی پستی
توزین ماشین بسته بندی و پرکن
توزین نقاله ای تک پایه:
توزین نوار نقاله
کنترل کننده وزن
توزین غلطکی

لود سل های خمشی و برشی:

لودسل های خمشی یا shear beam معمولا در باسکول های کفه ای، باسکولت ها و سیستم های توزین و لاشه کش ها استفاده می شود. این مدل لودسل ها باید بصورت چند تایی استفاده شوند.

ویژگی های لود سل های خمشی:
جنس: نیکل با روکش فولاد
کاربرد ها:
ترازوی چند پایه
ترازوی کفی
ترازوی کفی متحرک
ترازوی پزشکی
ترازوی صنعتی برای محیط های پرخطر

ترازوی مخصوص حیوانات
توزین سیلو و مخازن
توزین سقفی
تجهیرات پزشکی
آسانسور
جرثقیل سقفی
توزین پالت
توزین پالت با جک
پالت یو شکل
پالت با جک

لودسل های خمشی دوطرفه

ویژگی های لود سل های خمشی دوطرفه:
ظرفیت:۱۰و۲۰ و ۲۵و …۵۰ تن
جنس: آلیاژ استیل
کاربرد های لود سل های خمشی دوطرفه:
باسکول
قطارکش
کامیون کش قابل حمل
کامیون کش
محور کش
توزین سیلو و مخازن
برای محیط های پرخطر

لودسل های خمشی دوطرفه 

ویژگی های لود سل های خمشی دوطرفه:

ظرفیت:۱۰و۲۰ و ۲۵و …۵۰ تن
جنس: آلیاژ استیل
کاربرد های لود سل های خمشی دوطرفه:
باسکول
قطارکش
کامیون کش قابل حمل
کامیون کش
محور کش
توزین سیلو و مخازن
برای محیط های پرخطر

لودسل های S شکل

شکل ظاهری این لودسل شبیه S می باشد. مکانیسم عملکرد این لودسل نیز بر اساس تغییرات طول می باشد. یک طرف این لودسل از بالا به نقطه ای ثابت وصل می شود و از طرف پایین نیرو به ان وارد می شود. از این نوع لودسل اغلب در سیستم های توزین آویز استفاده می شود . یکی از پرکاربرد ترین لودسلها هستند و در سیستمهایی استفاده می گردند که هم ماهیت کششی دارند و هم فشاری.

ویژگی های لود سل های s شکل:
ظرفیت:۵۰و ۱۰۰ و ۲۵۰ و ۵۰۰ کیلوگرم…۱ تا ۱۰ تن
جنس: استیل با روکش نیکل
کاربرد های لود سل های s شکل:
توزین سقفی
ترازوی آویز
باسکول جرثقیل بدون سیم
باسکول جرثقیل در درجه حرارت بالا
توزین بچینگ و میکسچر
صنایع غذایی
کارخانه ی بتن

لودسل های فشاری

شامل زیر مجموعه های :

لودسل فشاری بشکه ای Canister : کاربرد آنها در سیستم بچینگ،باسکول های جاده ای، قطارکش ها، توزین مخازن و کلا سیستم های توزین سنگین است .

لودسل فشاری مینیاتوری Low Profile : در جاهایی که محدودیت فضا دارد و نیز برای کاربردهای ظریف و استفاده می شود.

 لودسل فشاری تک نقطه Single point :عملکرد این لودسل ها بشکل نقطه ای نقطه ای می باشد و بصورت تک استفاده می شوند.

ویژگی ها:
ظرفیت:۳۰ و ۴۰ و ۵۰ و ۶۰ تن
جنس:استیل ۳۱۶
کاربرد ها:
باسکول
توزین سیلو و مخازن

کالیبراسیون نیرو – لودسل های خاص

کالیبراسیون نیرو:

لودسل های گوناگون با کاربردهای خاص در این گروه قرار دارند. مثل لودسل های تخمین بار سیم و کابل ، سنسور گشتاور ، سنسور دو محور x,y ، صفحات توزین و …

کاربردها:
توزین سقفی
توزین آویز
اندازه گیری نیرو یا فشار
توزین وسیله ی متحرک
ترازو تک پایه
توزین ماشین بسته بندی و پرکن
اندازه گیری نیروی کشش یا فشار

تعدادی از پارامترهایی که در مقایسه لودسل ها بسیار مهم است در زیر اشاره شده:
ماکسیمم بار ایمن EMAX ، گستره درجه حرارت کاری ، گستره ولتاژ ورودی ، مینیمم مقدار قابل اندازه گیری ، خروجی اسمی ، مقامت ورودی ، مقاومت خروجی ، خطای در خروجی ، خطای صفر ، خطای مرکب ، خطای تکرار پذیری ، خزش

  • پارامترهای مهم در شناسایی و مقایسه ی لودسل ها

حد ایمن با الکتریکی ، ماکسیمم بار ایمن (مکانیکی) ، محدوده ی دمای تصحیح شده ، محدوده درجه حرارت کاری ، محدوده درجه حرارت انبار ، محدوده ولتاژ ورودی تحریک ، مینیمم مقدار قابل اندازه گیری ، خروجی اسمی ، مقاومت اهمی ورودی ، مقاومت اهمی خروجی ، خطا در خروجی ، خطای صفر ، خطای مرکب ، خطای تکرارپذیری ، خزش ، تاثیر دما بر حساسیت لودسل (بدون بار)

  • انتخاب تعداد لودسل ها

۴ نکته زیررا در انتخاب لودسل در شرایط خاص باید در نظر گرفت:

شکل مکانیکی
فشردگی سیستم
عملکرد موردنیاز
هزینه

کالیبراسیون نیرو:

در بسیاری از حالات، تعداد نقاط اعمال بار تعیین‌ کننده تعداد لودسل‌ هاست، مثلاً سیلویی که روی پایه قرار گرفته بهتر است روی ۴ پایه نصب شود.

اگر سازه به گونه ای باشد که بتوان هر ترکیبی را استفاده کرد باید مکان قرارگیـری سیستم توزین مشخص شود،اگر بتوان مخزن را روی سه‌ پایه گذاشت می توانیم زیر هر پایه یک عدد کیت قراردهیم که در این حالت حتماً هر سه پایه در مکان خود قرار می گیرد و پایه مخزن لق نمیزند. در هر۴ پایه به کار برده شده باید از ترازبودن سطح لودسل‌ها اطمینان حاصل کرد تا بار به صورت مساوی به آنها اعمال شود. هنگامی که مخزن تحت نیروی واژگونی نیست، استفاده از سه لودسل خیلی مناسب است. در این صورت باید لودسل ها را طوری بگذاریم که نیرو به طور مساوی به هر لودسل اعمال شود. برای مخازن با ارتفاع بلند که در محیط باز قرار داده می شوند و مرکز جرمشان حدوداً بالاترازمرکز اثر نیروی عرضی می باشد، سیستم چهارپایه اطمینان بیشتری را به ما می دهد و حدوداً ۳۰% پایدارتر می باشد.

دقت کنید برای کاربردهای ویژه می توان از لودسل‌ های بیشتری استفاده کنیم و باید در تراز نمودن صفحات بالایی لودسل‌ ها دقت زیادی داشت. هر دستگاه حسگر لودسل یک ظرفیت ثابت دارد که هر چه یک لودسل نسبت به ظرفیت کل قدرت تفکیک بیشتری را داشته باشد و دارای حد خطای مجموع کمتر و دقت بیشتری باشد ،مناسب تر است مرجعی که کلاس دقت لودسل ها را مشخص می کند ، مؤسسه ای در سوئیس است که نام آن OIML می باشد که موارد ارزیابی قدرت تفکیک و خطای مجموع لودسل ، رفتارهای لودسل تحت رطوبت و درجه حرارت بر اساس استانداردهای ویژه را بررسی می کند و کلاس لودسل را بیان می کند. لودسلی كه گواهینامه OIMLداشته باشد به عنوان یک ابزار اندازه گیری قانونی ، در سراسر اروپا مطرح می شود.

آزمایشگاه کالیبراسیون سکا – شرکت کالیبراسیون سازه کار آزما

 

همچنین ببینید

کالیبراسیون ابعاد

کالیبراسیون ابعاد و سختی سنجی

کالیبراسیون ابعاد و سختی سنجیReviewed by Admin on Jan 20Rating: ۵.۰کالیبراسیون ابعاد شرکت کالیبراسیونکالیبراسیون گیج، …

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.